Ankara Beşiktaşlılar Cemiyeti

Hakkımızda

Ankara Beşiktaşlılar Cemiyet

Beşiktaş'ın Kalbinde Bir Topluluk

Beşiktaş ve çevresinde kültürel mirasın korunması, toplumsal dayanışmanın güçlenmesi ve insanların bir araya gelerek etkileşimde bulunmaları amacıyla kurulmuş bir sivil toplum kuruluşudur.

Sosyal Bağları Güçlendiren Miras: Beşiktaş’ın İlham Veren Derneği

- Değerlerimiz

Misyonunmuz

Misyonumuz, Beşiktaş ve çevresindeki kültürel mirası korumak, toplumsal fayda sağlamak ve insanları bir araya getirerek güçlü bağlar oluşturmaktır. Bu doğrultuda, eğitimden çevre korumaya, kültürel etkinliklerden toplumsal projelere kadar geniş bir yelpazede faaliyetler yürütmekteyiz.

Vizyonumuz

Vizyonumuz, toplumsal sorumluluk bilinciyle hareket ederek, Beşiktaş ve çevresinde yaşayan her bireyin katılımıyla daha yaşanabilir bir toplum oluşturmaktır. Bu doğrultuda, etkin ve sürdürülebilir projeler geliştirmeyi ve toplumumuzun her kesimine ulaşmayı hedefliyoruz.

Amacımız

Beşiktaş ve çevresinde kültürel mirasın korunması, toplumsal dayanışmanın güçlenmesi ve insanların bir araya gelerek etkileşimde bulunmalarını teşvik etmektir. Eğitim, kültürel etkinlikler ve toplumsal projeler aracılığıyla toplumumuzun yaşam kalitesini artırmayı amaçlıyoruz.

Hakkımızda

Dernek Hakkında

Dernek Başkanından Üyeler İçin Mesaj Var!

Sevgili Üyeler, 
Derneğimizin değerli üyeleri olarak, sizlerle bir arada olmak ve bu topluluğun bir parçası olmak bizi her zaman mutlu etmiştir. Sizlerin desteği ve katılımı, derneğimizin başarısının temel taşlarından biridir. Bugün, birlikte daha güçlü adımlar atacağımız yeni bir döneme giriş yapıyoruz. Amacımız, Beşiktaş ve çevresindeki kültürel mirası korumak, toplumsal dayanışmayı güçlendirmek ve toplumun her kesimine dokunmak adına çalışmalarımızı daha da ileriye taşımak. Sizlerin destek ve katkılarıyla, gelecekte daha fazla etkinlik düzenleyecek, toplumsal projelere imza atacak ve bölge halkının refahı için daha fazla çalışacağız. Sizleri bu yolculuğa daha fazla dahil etmek ve fikirlerinizi, önerilerinizi duymak için her zaman buradayız. Eğitim, kültürel etkinlikler ve toplumsal projelerle dolu bir dönemi birlikte yaşayacağımızı umuyor, desteğiniz için şimdiden teşekkür ediyorum. Saygılarımla,

BEŞİKTAŞLILIK duruşumuzdan taviz vermeden yolumuza kararlılıkla devam ediyoruz…

 

 

Ankara Beşiktaşlılar Cemiyeti; 1966 yılında dönemin Bakanları Sn. Seyfi ÖZTÜRK ve Sn. Vedat Ali ÖZKAN Beyefendiler ile dönemin Milletvekili ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği 21.Başkanı Sn. Talat ASAL Beyefendi ve Milletvekili Sn.Kenan ESENGİL Beyefendi, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği 27. Başkanı Sn. Gazi AKINAL Beyefendi ve Onursal Başkanımız Sn. Süleyman SEBA Beyefendinin yol arkadaşlarından Sn.Şevket BELGİN Beyefendi, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği eski yönetim kurulu üyelerimizden Sn. Cenk KORAY Beyefendi ve Sn. İlhan ATAÖV, Sn. Necmettin ÖNDER, Sn. Sabri ALINAK, Sn. Sabahattin TUÇ, Sn. Mahir ATAY, Sn. A. Nazım GÜRTEKİN, Sn. Melih SAĞTÜRK ve Sn. Ali TOZKONMAZ Beyefendilerin Kurucu Yönetim Kurulu olarak yola çıktığı ve öncülük ettikleri 93 kurucu üye arkadaşlarıyla kurulmuş olup, 57 yıl boyunca kıymetli büyüklerimiz tarafından Beşiktaş değerlerine bağlı kalarak yönetilmiş, ilk günkü heyecan, özveri ve sadakat ile hizmetlerine devam etmektedir.

 

Cemiyetimiz, Camiamızın aktif en eski Taraftar oluşumudur.

 

Köklü geçmişinden aldığı güçle Camiamızın her kesimini kucaklamak, kuruluş felsefesine uygun olarak ülke değerlerimize sahip çıkarak, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef gösterdiği doğrultuda ‘’zeki, çevik, ahlaklı’’ sporcular yetiştirmek, sporun evrensel değerleri olan sevgi, dostluk ve barış etrafında gençleri spora yönlendirmek ve onlara spor yapma olanağı sağlamak önceliğiyle Türk sporunun gelişmesine ve ulusal takımların başarısına katkı koyarak, beden eğitimi ile ilgili her türlü spor kolu ile amatörce, izin verilen spor dallarında profesyonelce uğraşmayı hedef olarak belirleyen Ankara Beşiktaşlılar Cemiyeti;

 

“Beşiktaşlılık sevgisini yaymak ve tabanı genişletmek, üyelerin sosyal ve kültürel gereksinimlerini karşılamak, üyeler ile taraftar ve sporcular arasında sevgi ve dayanışmayı geliştirmek, spor ve eğitimle ilgili her dereceden spor okulları ve diğer genel eğitim kurumları açmayı kendisine amaç edinen” Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’nin vizyonu doğrultusunda ‘’Beşiktaşlılık Duruşundan’’ taviz vermeden, Ankara ve çevre illerde Beşiktaş ilkeleri doğrultusunda faaliyetlerini genişleterek devam ettirmektedir.

 

Misyon ve vizyonunu Türk Gençliğinin Milli Değerlerine bağlı iyi birer birey olma yolunda belirleyen Cemiyetimiz gençlerimizin fiziksel ve zihinsel gelişimine katkı sağlarken, adil, dürüst insanlar yetişmeleri konusunda üzerine düşen tüm sorumlulukları yerine getirme ve bu doğrultuda çalışmalarını sürdürme konusundaki kararlılığından taviz vermeden yoluna devam etmektedir.

 

Bu duruş “Beşiktaşlıların yoludur” ve öyle olmaya da devam edecektir.

 

Bugün; Ankara Beşiktaşlılar Cemiyeti 2018 tarihinde yapılan Olağan Genel Kurul toplantısında Başkanlığa seçilen Sn. Ali Fırat SOYSALAN Başkanımız ile geleceğe dair projelerin hızlanması için gerekli adımları atmakta, yönetim kurulu içerisine gençleri dâhil ederek, GELENEK ile GELECEĞİ birleştirme konusunda da önemli adımlar atmıştır…

 

Genç ve dinamik ekibiyle DEĞİŞİM’in önemli parametrelerini kendisi için yol haritası olarak belirleyen CEMİYETİMİZ Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği ile Ankara ve ülkemizin birçok ilinde bulunan Beşiktaşlılar arasında köprü görevi görmekte ve yürütmektedir.

 

ANKARA BEŞİKTAŞLILAR CEMİYETİ, çeşitli paneller organize ederek Kulübümüz ile ismi özdeşleşmiş isimlerin, taraftarımızla buluşmalarını sağlamış ve sağlamaya devam edecektir.

 

Kamu kurum ve kuruluşları ile ilişkiler ve kulübümüzün ali menfaatleri doğrultusunda Devletimiz ile ilgili konularda hiçbir talimat ya da görevlendirme beklemeden üzerini düşeni yapmış ve devletimizin “kırmızı çizgilerini”, kendi “kırmızı çizgileri” olarak kabul etmiştir.

 

ANKARA BEŞİKTAŞLILAR CEMİYETİ olarak Beşiktaş Jimnastik Kulübü Olağan ve Olağanüstü Genel Kurullarında ve öncesinde tarafsızlık ilkesini ön planda tutarak, Kulübümüzün Kurullarını (Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Disiplin Kurulu, Seçme Sicil Kurulu ) yönetmeye talip olan adaylarımızı Cemiyet merkezinde misafir ederek, Kongre üyelerimizi ve taraftarlarımızı adaylarımızla buluşturmuş, Kurul adaylarının propaganda ve seçim çalışmalarına katkı vererek Camiamızın temsiline katkı sağlamıştır.

 

Dün olduğu gibi bugün ve yarın da Camiamızın Kurullarına talip olan adaylarımıza eşit mesafede kalmaya ve tarafsız olarak hareket etmeye devam edecektir.

57 yıllık tarihinde; dürüstlük ve adalet başta olmak üzere ahlaki unsurları ve insani erdemleri her şeyin üzerinde tutan, Kulübümüzün şanlı tarihinden gelen saygınlığını korumaya özel önem veren, Armamızdaki Ay-yıldızın ve renklerimizin temsil ettiği değerlerin farkında olarak, bu değerlere layık olmaya çalışan, ‘’Beşiktaş Değerler Manzumesidir’’ sözünü kendine düstur edinen Cemiyetimiz, bundan sonra da aynı hassasiyet ve dikkat ile geçmişten geleceğe, gelenekten yeniliğe, Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği’ne fayda sağlamaya, desteğine ve sonsuza dek yanında olmaya devam edecektir.

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği için dün olduğu gibi bugün ve yarın da doğruyu ve en uygunu bulmak için sorgulamaktan, doğru bildiklerimizi söylemekten çekinmeyecek, açıkça paylaşacağız.

 

Samimi şekilde görüş ve düşüncelerini paylaşanların görüşlerine saygı göstererek dinleyecek, uyarılarımızı yapmaktan geri durmayacağız.

 

Heyecanla öğrenecek, öğretecek, açıkça paylaşacak, cesaretle değiştirecek, güven duygusunu ön planda tutarak hep birlikte ilerleyeceğiz.

En kalbi sevgi ve saygılarımızla…

 

Yönetim Kurulu

Başkan        : Ali Fırat SOYSALAN

 

Başkan Yrd : Ertuğrul Medar GÜRKAN

G.Sekreter  : Abdurrahman YİĞİTTEKİN

 

Üye              : Ali Burak AKTAŞ

Üye              : Haluk GÜNGÖR

Üye              : Deniz APAK

Üye              : Barış ALBAYRAK